4. farkı bulabilen neredeyse yok! Kartal gözlü olduğunuzu kanıtlayacak zekâ testi

İki resim arasındaki farkı bul adlı zekâ testlerinde, beyniniz görsel hatırlama yetisini kullanır. Aynı zamanda zihinsel çevikliği geliştirmenin en etkili yollarından bir tanesidir. Çok dikkat gerektiren farkı bul zekâ testleri, neredeyse birbirleriyle bire bir benzer.

Farkı bul zekâ testleri, gözlem becerinizi ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirirken aynı zamanda keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bir seçenektir. Bakalım siz bir şeyleri gözlemleme ve fark bulma konusunda ne kadar iyisiniz, hadi test edelim!

12 SANİYEDE 4 FARKI BULUN

Farkı bul zekâ testinde bu sefer en çok sevilen animasyon filmlerinden biri olan Oyuncak Hikâyesine ait birbirinin aynısı iki görsel ile karşınızdayız. İki görsel aslında birbirinin aynısı gibi dursa da aralarında 4 fark var. Siz bu 4 farkı 12 saniyede bulabilir misiniz?

Tüm dikkatinizi toplayın ve kartal gibi gözlerinizi 12 saniye boyunca iki görsele odaklayın. Hazırsanız süreyi başlatın ve 4 farkı bulup, gözlem becerinizi herkese kanıtlayın!

SON 3 2 1…

Farkı bul zekâ testleri, gözlem becerinizi ve hafızanızı geliştirmeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda konsantre olma becerinizi de geliştirmenize büyük ölçüde destek olur.

Evet, iki görsel arasında herhangi bir fark dikkatinizi çekti mi? Süre yavaş yavaş akıyor.

SÜRE DOLDU

Ve süre bitti. İki görsel arasında bulunan 4 farkı buldunuz mu? Verilen sürede 4 farkı bulanları tebrik ederiz. Eğer farkları bulamadıysanız isterseniz bir kez daha deneyebilirsiniz. Derin bir nefes alın ve süreyi düşünmeden sakince gözlemleyin.

Yine de farkları tam bulamadıysanız merak etmeyin. Sizler için iki görsel arasındaki farklara ait çözüm görselini aşağıya bırakacağız.

İŞTE O 4 FARK

Oyuncak Hikâyesine ait bu görselde sizden 12 saniye 4 farkı bulmanızı istedik. İşte iki görsel arasındaki farklar;

İşte cevaplar aslında ortaya çıkınca ne kadar da kolay geliyor. Peki, siz 12 saniye içerisinde 4 farkı buldunuz mu yoksa bir tanesinde takılı mı kaldınız?

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir