Metin Akpınar’ın ikinci kızı Sevgi Nebioğlu ilk kez konuştu

Metin Akpınar’ın evlilik dışı ilişkisinden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu açtığı babalık davasını kazanırken, mahkeme sürecinin devam ettiği öğrenilen Sevgi Katkıcıilk kez konuştu.

Metin Akpınar’ın ikiz kızı Sevgi Katıcı, yaşadığı acı süreci katıldığı Ankara Masası’ gözyaşları iççinde anlattı.

Yıllardır kardeşiyle birlikte mücadele ettiğini belirten ve anne babasına sitem eden Katıcı, “Annelik, anne karnında başlar. Annemizin bizi terk ettiğini duyunca çok üzülmüştüm. Bir anne, bunu nasıl yapar dedim. İki aylıkken bizi bırakmış. Anne olduğumda anladım. Bana ‘Ben senin annenim’ dedi.

“BİYOLOJİK ANNEMİZLE GÖRÜŞTÜ”

‘Hayır sen benim annem değilsin’ cevabını verdim. ‘Neden bıraktın dedim?’ ve hiçbir açıklama yapmadı. Metin Bey’e de sordum, ‘Bizi bildiğiniz halde neden bıraktınız’ dedim. Metin Bey inkar etse de bir süre biyolojik annemizle görüştü.

Ben anneme daha çok kızıyorum. Bir anne olamamış. Annemiz olmayı becerememiş. İki aylık bir çocuk sokağa atılır mı? Terk etmedir bu. Ne arayıp ne sormuş. Kardeşimi de tebrik ediyorum. Hep daha çok çaba sarf etti bu süreçte. Metin Akpınar bizi kucaklasa bu olaylar asla yaşanmazdı.

“BİZİ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN DAVA AÇTIK”

Bizi kabul etmediği için dava açtık. Nüfusuna geçmedik. Ben de Nebioğlu olarak kalacağım. Akpınar olarak anılmak istemiyorum. Metin Akpınar maalesef hiç aramadı. Özür dilemesini beklerdim. Bize bakan insanlara teşekkür etmesini, onlardan özür dilemesini beklerdim.

Metin Bey’in açıklamasındaki ‘Böyle bir anlamsız olay’ ifadesi çok kırıcı. Ve bunu bir baba söylüyor. Çok acı verici bir olay. Ve bu açıklamanın bir kağıda dökülmesini beklemezdim. Bizim gibi açık yüreklilikle konuşmasını beklerdim.

“İNEK SÜTÜ VERMİŞLER, MAMA ALAMAMIŞLAR”

Bize bakan Adile Şener’e de ulaştık. Ama eşi trafik kazasında hayatını kaybetmiş. Adile Hanım, “Sizi ineklerden süt sağıp besliyorduk” dedi. Onların da çocukları olduğu için bize mama alamamışlar.

Biz rahatsızlanınca başımıza bir şey gelecek korkusuyla da valiliği aramışlar ve bizi yurda vermişler. Ben anaokulu öğretmenliği yapıyorum ve 0-6 yaş arası çocuklar hiçbir şeyi unutmaz. Yurtta yaşadığımız süreç çok kötüydü.

“İŞİTME KAYBI YAŞADIM”

3-4 defa kulaklarımdan ameliyat geçirdim. İşitme kaybı yaşadım. Sonra dünyanın en güzel insanları karşımıza çıktı. Çok vicdanlı insanlar. Bizi hiç bırakmadılar.

Annemgil çocuk başvurusunda bulunduklarında iki kız çocuğu var demişler, hangisini almak istersiniz demişler. Babam ikiz kardeşler et-tırnak ayrılmazlar biz ikisinin de anne-babası olacağız demişler…

“HALA BİZİ ARAMADI”

Metin Akpınar’ın kızı Sevgi Katkıcı, “Bundan sonra ne bekliyorsunuz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Önce bunu görüp yaşamak lazım. Kendisi hala bizimle iletişime geçmediyse kabul edememiştir. Baba gibi davranamadı. Ben ondan hemen telefon beklerdim. Hala aramadı. Sessizliğini koruyor. Çok üzücü.”

“Şöyle eleştiriler de geliyor. Bunca yıl sonra ortaya çıktılar. Miras peşindeler mi? Şeklinde tepkiler için ne söylersin” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Bizi kabul etmesi için. Başka birisi de olsa biz o kişiye de dava açardık. Annemizi biliyorduk ama babamızı bilmiyorduk. Parası için değil hayır. Kendisi sanatçı olduğu için bu süreçler yaşandı. Biz yine babamız kim diye merak ederdik. Bu Metin Bey olduğu için böyle çok konuşuldu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir